top of page

TO NEJLEPŠÍ Z MAROKA S MAROCKÝM PRŮVODCEM

Detailní program zájezdu

Den 1

MARRÁKEŠ - přílet

Merhaba! Vítejte v Marrákeši.  Potkáme se spolu na letišti a pohodlným minibusem přejedeme do půvabného tradičního riádu v centru starého města.


Ubytujete se a se zájemci vyrazíme na krátkou procházku exotickou medinou a n náměstí Jemaa El Fnaa, které proslulo množstvím hudebních či divadelních představeních.


Místní restaurace a stánky nabízejí nejrůznější pokrmy, ty nejlepší samozřejmě hned ochutnáme.

Doba jízdy: 

30 min

Doba chůze: 

1-2 h

Den 2

MARRÁKEŠ - OUARZAZATE - ÚDOLÍ RŮŽÍ

Po snídani se v 8 hodin vydáme přes nejvýše položený horský průsmyk v severní Africe Tizi n´Tichka (2,260m) směrem na jih.


Cestou mineme zajímavé přírodní scenérie a typické berberské vesničky a brzy po poledni dorazíme do UNESCO městečka Ait Ben Haddou, kdysi důležité křižovatky obchodních karavan. Zde poobědváme v restauraci s výhledem na kasbu. Po obědě se vydáme kasbu prozkoumat.


Ca v 17 h dorazíme do malé berberské vesničky situované v Údolí růží na řece Mgoun. Zde v půvabném penzionu daleko od hlavního turistického tahu strávíme noc. Navečer se vydáme na procházku do okolí řeky, případně navštívíme místní rodinu a dozvíme se více o životě v tomto malebném údolí.

Doba jízdy: 

6 h

Doba chůze: 

2-3 h

Den 3

ÚDOLÍ RŮŽÍ - SOUTĚSKA TODGHA - POUŠŤ ERG CHEBBI

Po snídani přejedeme off-roadovou cestou mezi horami do údolí Dades. Bude-li to možné, navštívíme cestou jednu z nomádských rodin, které se v této oblasti čast zdržují.


Následně pokračujeme do údolí Todgha k nejvyšší marocké soutěsce.  Zde se krátce projdeme a poobědváme v u sympatických hostitelů v malé vesničce poblíž.


Po obědě přejezd do vesnice Hassilabied na pokraji písečných dun a dále do luxusního beduínského tábora. Večer projížďka na velbloudech v písečných dunách (ca. 1h). Večeře v táboře, po večeři táborový oheň (pokud nebude vítr), berberské tance a hudba.

Doba jízdy: 

6 h

Doba chůze: 

1 h + 1 h jízda na velbloudech

Den 4

ERG CHEBBI - OÁZA DRAA

Ranní ptáčata budou dnes odměněna pohledem na východ slunce nad písečnými dunami. Snídaně v táboře a následně se s vydáme na procházku do nitra písečných dun. Procházka v jemném písku je velice příjemná, zájemci také mohou vystoupat na některou z vyšších dun, odkud se otevře výhled na celou oblast Erg Chebbi.


Oběd bude dnes připraven formou pikniku přímo v poušti. Berberskou pizzu tzv. medfunu upeče náš průvodce přímo v písku. Po obědě a krátkém odpočinku pokračujeme pěšky ca. 1-2 hodiny na místo srazu s našimi šoféry.


Následně ca. čtyřhodinový přejezd do Nkob, kde se ubytujeme a navečeříme v půvabném penzionu.

Doba jízdy: 

4 h

Doba chůze: 

4-5 h

Den 5

OÁZA DRAA - MARRÁKEŠ

Po snídani krátký přejezd (asi 45 min) do oázy na řece Draa, druhé největší datlové oázy v Maroku. Zastavíme ve vesničce Timidarte a s průvodcem se vydáme na ca. dvouhodinovou procházku po oáze. Dozvíme se mnoho o způsobu života v oázách i o pěstování datlí. Oběd v penzionu přímo ve vesnici.


Následně pokračujeme přes vulkanické pohoří Jebel Saghro a dále Ouarzazate až do Marrákeše. Kdo bude mít večer chuť,  může navštívit tradiční marocké lázně hammam. Vynechat nelze ani výborné marrákešské restaurace, kavárny či bary.

Doba jízdy: 

6 h

Doba chůze: 

3 h

Den 6

MARRÁKEŠ - ESSAOUIRA

Po snídani se společně vydáme na prohlídkou staré Marrákeše. Navštívíme nejzajímavější čtvrtě, starobylé paláce, zahrady a tržště/ souky. V řemeslných dílnách nám tradiční řemeslníci představí, jak vznikají jejich překrásná díla.


Po obědě ca. v 15 h odjedeme na pobřeží Atlantiku do rybářského městečka Essaouira. Budeme projíždět oblast arganových lesů, odkud pochází proslulý arganový olej.  V Essaouiře ubytování na příští dvě noci.

Doba jízdy: 

3 h

Doba chůze: 

4-5 h

Den 7

ESSAOUIRA

Dnešní den zcela závisí na vás. Můžete se připojit na prohlídku Essaouiry a portugalské pevnosti, nebo na procházku k ruinám hradu Diabat, kdysi oblíbenému útočišti hudebníka Jimmyho Hendrixe. Nebo třeba vyrazit na individuální projížďku se čtyřkolkami, velbloudy, či na koni.


Oběd buď individuální, nebo společně nakoupíme ryby přímo od rybářů a necháme si je připravit přímo v přístavu na některém k tomu určených grilů.

Doba jízdy: 

není

Doba chůze: 

dle preferencí

Den 8

ESSAOUIRA - MARRÁKEŠ - odlet

Ráno v 9 hodin odjezd na letiště v Marrákeši. Případně si můžete pobyt individuálně prodloužit třeba o pěší turistiku ve Vysokém Atlasu.

Doba jízdy: 

3 h

Doba chůze: 

není

bottom of page