CESTY 

PŘIPRAVENÉ

VÁM

NA MÍRU

IMG_2723.jpg

Chtěli byste poznat Maroko s profesionálním průvodcem a veškerým pohodlím, ale slova „organizovaný zájezd“ vás přímo děsí?

Dobrá zpráva – není třeba. Připravíme vám dokonalý cestovatelský zážitek, aniž byste u toho přišli o vítr ve vlasech. 

Máme skvělý místní tým, rozsáhlé zkušenosti a cenné konexe po celém Maroku, a vy se tak se můžete těšit na skutečně atraktivní program, který "bude ušitý na míru " přímo pro vás. 

Tempo je nastaveno podle vás, nemusíte se nikomu přizpůsobovat.

Program cesty navrhneme podle vašich zájmů a preferencí

Máte možnost poznat místa, která se běžně nenavštěvují.

Se špičkovým průvodcem cestujete bezpečně a v pohodě.

DSC01088mensi.jpg

Nechali jsme si postavit plán na 14dní, do kterého zakomponovali naše přání a každý jeden den byl využit na 100 %. Doporučuji všemi deseti.

Lucie D., Rakovník

Přítomnost průvodců nám umožnila prožít nezávislou dovolenou podle našich představ. Průvodci byli výbornými přáteli, kteří znali odpovědi na všechny naše otázky.

Šárka K., Kralupy

Tereza nám sestavila program přesně podle našich představ...Gastronomie úžasná, která by zasloužila samostatnou recenzi nebo televizní pořad.

Roman P., Blatná

JAK TO BUDE PROBÍHAT?

Pencil and notepad

KROK 1

Napište mi E-MAIL nebo vyplňte KONTAKTNÍ FORMULÁŘ. Následně Vám zavolám a vyptám se, co Vás zajímá, jak dlouho chcete cestovat, jestli preferujete anglického nebo českého průvodce apod.

Pencil and notepad

KROK 2

Záleží na komplexnosti cesty, ale nejpozději do dvou týdnů Vám pak zašlu NÁVRH PROGRAMU. Pokud to bude logistiky možné, domluvíme se také na OSOBNÍ SCHŮZCE, kde program dále upravíme podle Vašich představ.

Pencil and notepad

KROK 3

Jakmile domluvíme program, zašlu Vám odkaz na ZÁVAZNOU PŘIHLÁŠKU, kterou vyplníte a online odešlete. 

Pencil and notepad

KROK 4

Zašlu Vám POTVRZENÍ O ZÁJEZDU s údaji k platbě zálohy. Záloha se platí ve výši 40 %, zbytek je splatný 3 týdny před začátkem zájezdu.

Pencil and notepad

KROK 5

Zajištění letenky není obsaženo v ceně zájezdu, s nalezením vhodné letenky Vám ale ráda pomohu.

Pencil and notepad

KROK 6

Přibližně dva měsíce před začátkem cesty obdržíte SEZNAM DOPORUČENÉHO VYBAVENÍ a všechny další INFORMACE K CESTOVÁNÍ PO MAROKU.

CO BÝVÁ OBVYKLE ZAHRNUTO V CENĚ?

Ubytování


Ve městech běžně ubytováváme v hotelích a riádech s 3-4* standardem. Všechny pokoje vždy vybaveny vlastním sociálním zařízením. Na věnkově ubytování 2-3* standard, opět s vlastním sociálním zařízením. Po domluvě v některých oblastech, kde nic jiného není k dispozici, ubytování nižšího standardu (turistické ubytovny, stany) Úroveň ubytování závisí na individuální domluvě s vámi.
Stravování


Cena většinou zahrnuje plnou penzi na venkově a v horách. Ve městech jsou zahrnuty jen snídaně, obědy a večeře jsou pak na domluvě s Vámi. Klasická marocký oběd (obvykle salát nebo předkrm, tajine, kuskus ovoce či zákusek, chléb) Klasická marocká večeře (obvykle polévka nebo předkrm, tajin, grilované maso nebo kuskus, ovoce nebo zákusek, čaj) ​​ Vegetariánské a bezlepkové stravování možné
Průvodci a vstupy


Cena většinou zahrnuje: Česky hovořící průvodce po celou dobu pobytu/ alternativně anglicky hovořící marocký průvodce Lokální certifikovaní průvodci Vstupy do vybraných objektů

Doprava


Cestování soukromým terénním vozem s řidičem Transport z letiště a na letiště
Další


Seznam doporučeného vybavení a pokyny k cestě Zákonné pojištění CK
Co NENÍ zahrnuto v ceně?


Mezinárodní letenky Balená voda, limonády, alkohol. Cestovní pojištění Spropitné pro místní průvodce a řidiče (Uvádíme to zde, neboť spropitné je důležitou součástí marocké kultury. Samozřejmě je ale dobrovolné)

NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY

Proč letenka není zahrnuta v ceně zájezdu a jak si správnou letenku koupím?


Letenku nezahrnujeme do ceny zájezdu, protože když si klient kupuje letenku sám, může na tom dokonce trochu ušetřit. Někdo také chce letět z Prahy, někomu více vyhovuje Vídeň, někdo si chce pobyt individuálně prodloužit.

S nákupem letenky vám ale rádi zdarma poradíme. Více informací o přihlášení naleznete v sekci jak se přihlásit.
Na cestování mám rád pocit volnosti, nemohu o něj přihlášením na organizovaný zájezd přijít?


Cesty na míru nám dávají možnost vycházet vstříc Vašim individuálním přání.

Budete-li tedy během cesty mít zájem o nějaký specifický zážitek, uděláme maximum, abychom vám ho pomohli zrealizovat.

Naše cesty jsou pečlivě promyšlené, zároveň však naplánované tak, abyste měli dostatek prostoru vychutnat si atmosféru daného místa a také si odpočinout.

Styl našeho cestování popsala naše spolucestovatelka Šárka K., Kralupy n. Vltavou

Dokonalý trekový servis nám umožnil skutečně celkové poznání všech tváři Maroka. Nevtiravá celodenní přítomnost průvodců nám umožnila prožít nezávislou dovolenou podle našich představ. Průvodci byli výbornými přáteli, s nimiž se pohodově s humorem spolucestovalo a znali odpovědi na všechny otázky, které nás během cest stále napadaly. Mohli bychom cestovat i bez nich, ale zážitky by byly poloviční. Nepřejete si lepší společníky na své cesty. V Maroku se vám bez znalosti prostředí a jazyka dostane jen průměrných turistických zážitků, které vás budou stát zbytečně moc peněz, nervů i času. O nezávislost a vítr ve vlasech s těmito průvodci nepřicházíte.

Šárka K., Kralupy n. Vltavou

Marrákeš, Vysoký Atlas a jižní Maroko, září 2019
Od jakého počtu organizujete cestu na míru?


Velikost skupinky je při cestách na míru zcela individuální. Mohou to být dvojice, stejně jako 20 osob. Prosím, kontatkujte nás se svým specifickým požadavkem.
Co když se mi v Maroku něco přihodí?


Vaše bezpečnost je naší absolutní prioritou. Je to naše hlavní kritérium, když vybíráme dopravní prostředky, spolupracovníky, i trasy.

Vždycky je ale samozřejmě možné, že onemocníte, stanete se obětí nějakého kapsáře či se dostanete do jiné nepříjemnosti. V takové situaci se vždy můžete spolehnout na naši 100 % podporu.

Coby spolumajitelka marocké agentury mám naprostou kontrolu, jak se mým klientům daří, a vy tak nikdy nebudete odkázáni na nevypočitatelnou reakci nějaké cizí marocké agentury.

Vaše případné problémy budeme řešit okamžitě a osobně v perfektní spolupráci s marockým týmem.
Není zajímavější a levnější cestovat do Maroka bez cestovky na vlastní pěst?


Úplně upřímně musím říct, že jsem se v minulosti zúčastnila cyklo-zájezdu s jednou českou cestovkou a pak si řekla, že s cestovkou nikdy víc. Vadilo mi tam mnohé, autoritativním průvodcem počínaje a skutečností, že jsme byli naprosto minimálně v kontaktu s místními obyvateli, konče.

Pak jsem ale sama vyrazila do Maroka a zjistila, že cestování po této zemi na vlastní pěst má také své úskalí. Celý příběh se dočtete zde >>

Cizinec bez znalosti arabštiny nebo alespoň francouzštiny se stává velmi snadnou kořistí ziskuchtivých obchodníků, hoteliérů a průvodců. Ve finále tedy většinou zaplatíte za průměrnou službu mnohem více, než co my platíme za služby na vysoké úrovni.

Mnoho zajímavých míst nelze navštívit jinak než v terénním vozidle. Zapůjčení takového vozidla vás vyjde velice draze a bez znalosti prostředí, bude jeho řízení také velice náročné.

Na venkově lidé hovoří berbersky případně marockým dialektem Darija a bez znalosti těchto jazyků je komunikace s nimi obtížná. Cestovatel na vlastní pěst tedy život v Maroku především pasivně pozoruje a snaží se vydedukovat, co různé věci znamenají. Cesta s námi naopak znamená, že se kdykoliv můžete vyptat na souvislosti fundovaného průvodce.

Všechny naše itineráře jsou pečlivě promyšlené a do jejich přípravy vkládám hodně času. Chci, abyste během vaší cesty poznali rozmanité aspekty marockého života a zároveň se cítili jako na dovolené. Provedení těchto programů ovšem předpokládá naprosto perfektní spolupráci celého mého týmu. S jistotou mohu říct, že na vlastní pěst cestovatel není schopen poznat Maroko ve stejné hloubce a intenzitě jako je tomu na našich cestách.

SHRNUTÍ:

Maroko není nebezpečná země, a můžete ji procestovat na vlastní pěst. Je ale třeba počítat s tím, že vám pravděpodobně unikne mnoho zajímavostí.

Taková cesta se také podobá trochu hře na kočku a myš, kdy se maročtí obchodníci a taxikáři snaží obalamutit turistu, který se ovšem lišácky brání. Prostě taková bojovka, trochu zábava, trochu napětí. To, jak se vám taková dovolená bude líbit, závisí především na tom, jak máte rádi to napětí.

S námi zažijete to nejlepší z Maroka bez stresu a obav. Zároveň se nemusíte bát, že přijdete o autentické zážitky. Naopak budete mít čas a klid vychutnat si je mnohem více.
Co se stane s mým zájezdem, nastane-li opět krize typu pandemie Covid-19?


Během pandemie Covid-19 jsem prokázali, že zájmy našich klientů jsou pro nás na prvním místě.

Všechny klienty, kteří se v době uzavírání hranic nacházeli v Maroku, se nám díky spolupráci s českou a rakouskou ambasádou podařilo včas dopravit do České republiky.

Následně jsme všechny další zájezdy zrušili a všem účastníkům bezodkladně vrátili peníze, přestože díky novému zákonu tzv. Lex Voucher jsme mohli uplatnit právo vystavit všem cestujícím vouchery na jiný termín.

Vznikli nám tak náklady, které se nám nikdy nevrátí zpět, ale jsem přesvědčena, že to byl správný krok, který účastníkům usnadnil život v této nelehké době.
Jaká roční doba je pro plánování dovolené v Maroku nejvhodnější?


Po Maroku se dá cestovate během celého roku, důležité je dovolenou správně naplánovat. O specifikách cestování v různých ročních dobách se dočtete v mém článku Člověče, v létě se na Sahaře nepeč
Jsou Maroko vhodné také pro starší osoby nebo pro děti?


Programy v Maroku dokážeme navrhnout tak, aby byly zajímavé pro cestovatele všech věkových kategorií nebo s různou fyzickou úrovní.

Na své si přijdou příznivci sportovních aktivit, stejně jako ti, kteří preferují spíše pozvolný program.

Předpokladem pro to, aby se vám cesta s námi líbila, je pouze otevřenost a zájem o poznání této jedinečné země.
Je lepší cestovat s českým nebo marockým anglicky hovořícím průvodcem?


Výhody/ nevýhody český průvodce + není jazyková bariéra + pravděpodobně se s ním seznámíte již před odletem z Čech + lépe se dokáže vžít do vašich přání a co vás zajímá + jeden průvodce, který je s vámi po celou dobu pobytu - vyšší náklady Výhody/ nevýhody marocký průvodce + Maroko zažijete skutečně z první ruky + pořádná dávka marockého humoru + Nižší náklady - nemáte jednoho stejného průvodce po celou dobu cesty. Jiní průvodci ve městech, jiní na Sahaře a v horách - ve městech s vámi průvodce tráví jen několik hodin denně, zbytek programu je na vás