top of page

VELKÝ RELAX V PŘÍRODĚ JIŽNÍHO MAROKA

Detailní program zájezdu

Den 1

PŘÍLET - MARRÁKEŠ

Přílet do Marrákeše a ubytování poblíž náměstí Jemaa El Fnaa. Poprvé si vychutnáte lahodnou marockou kuchyni v jedné z příjemných restaurací v okolí.

Doba chůze: 

není

Doba jízdy: 

20 minut

Den 2

MARRÁKEŠ - JEBEL SAGHRO

Po snídani se vydáte přes nejvýše položený horský průsmyk v severní Africe Tizi n´Tichka (2,260m) směrem na jih.


Cestou minete zajímavé přírodní scenérie a typické berberské vesničky a brzy po poledni dorazíte do UNESCO městečka Ait Ben Haddou, kdysi důležité křižovatky obchodních karavan. Zde poobědváte v restauraci s výhledem na kasbu. Po obědě se vydáte kasbu prozkoumat.


Přejedete přes fascinující průsmyk Tizi-n-Tinififft a  v podvečer dorazíte do malé berberské vesničky situované na úpatí Jebel Saghro.  Zde v půvabném eko-penzionu daleko od hlavního turistického tahu strávíte následující dvě noci.

Doba chůze: 

1 hodina

Doba jízdy: 

6 hodin

Den 3

JEBEL SAGHRO

Dnešek je věnován poznání pohoří Jebel Saghro – unikátní „měsíční“ krajiny.  Čeká vás zhruba 10ti km výlet okolo zajímavé skalní formace Bab n´Ali. Oběd pro vás bude připraven formou pikniku.


Odpoledne bude-li k tomu vhodná příležitost popijete čaj s nomády nebo vesničany kmene Ait Atta.

Večeře opět v penzionu.

Doba chůze: 

4 hodiny

Doba jízdy: 

2 hodiny

Den 4

NKOB - TAMEGROUTE - MHAMID

Po snídani cesta dále na jih palmovou oázou podél řeky Draa.  Poobědváte ve vyhlášené místní restauraci v městečku Zagora a chvíli na to zastavíte ve vesnici Tamegroute.


Těžko uvěřit, že tato nenápadná vesnice byla kdysi skutečným centrem vzdělanosti, a nacházela se zde jedna z nejobsáhlejších knihoven v severní Africe. Dodnes si zde některé svazky můžete prohlédnout. 


Následně se vydáte na průzkum spletité vesnice. Vrcholem procházky je návštěva tradiční keramické dílny proslulé ojedinělou zelenou keramikou.


Ubytování v půvabném penzionu v oáze poblíž pouštního městečka MHamid.

Doba chůze: 

1 - 2 hodiny

Doba jízdy: 

3 hodiny

Den 5

PÍSEČNÉ DUNY ERG CHIGGAGA

Po ránu 2 hodiny offroadové jízdy kamenitou krajinou zvanou hammada, občas ozvláštněnou nízkými dunami a tamaryšky. Oběd formou pikniku v malé oáze. 


Následně pokračujete pěšky až do beduínského tábora mezi písečnými dunami, z nichž některé dosahují výšky až 300 m. Alternativně můžete do tábora dojet autem. 

Zájemci se zde mohou projet na velbloudovi a shlédnout z jeho hřbetu západ slunce, nebo si můžete vyzkoušet třeba sandbord.


Pokud nebude silný vítr, zapálí se po večeři oheň a beduíni vám předvedou něco ze svých tradičních tanců a písní.

Ubytování je v pohodlných stanech s postelí a lůžkovinami. Toalety a sprcha jsou společné pro několik stanů.

Doba chůze: 

2 - 3 hodiny

Doba jízdy: 

2 hodiny

Den 6

ERG CHIGGAGA - OÁZA TATA

Nejen romantici by si dnes měli  přivstat a vyfotografovat východ slunce nad dunami. Po snídani se vydáte po stopách slavné Rally Dakar. Cesta vede pouští přes vyschlé jezero Lake Iriqi. Na silnice dojedete u vesnice Foum Zguid, kde také poobědváte.


Odpoledne vás čeká cesta okolo říčky Tissent do stejnojmenného městečka, kde svého času žil francouzský kněz a geograf Charles de Foucauld. Po zastávce u osvěžujících peřejí pokračujete do oázy Tata,  kde se ubytujete v příjemném penzionu. 


Zájemci navečer mohou jít prozkoumat oázu a obdivovat důmyslný systém zavlažování, který zde místní lidé používají již stovky let.

Doba chůze: 

1 - 2 hodiny

Doba jízdy: 

4 - 5 hodin

Den 7

TATA - ÚDOLÍ AMELN/ TAFRAOUTE

Po snídani přejezd přes úchvatnou krajinu Antiatlasu až do údolí Ameln. Zde se ubytujete v malé vesničce a naobědváte.


Odpoledne výlet přes pitoreskní vesničky v údolí. Budete procházet mandlovým a argonovým háji, okolo terasovitých políček, obdivovat neobvyklé skalní formace a nejvyšší masiv Antiatlasu Jebel El Kest.


Výlet si také můžete zkrátit nebo prodloužit, případně využít alternativu – třeba návštěvu živoucího městečka Tafraoute s množstvím obchodů a kaváren.


Večeře v penzionu. 

Doba chůze: 

2 - 3 hodiny

Doba jízdy: 

2 - 3 hodiny

Den 8

AIT MANSOUR - MIRLEFT/ ATLANTIK

Po snídani zhruba hodinový přejezd do kaňonu Ait Mansour. Cestou krátká zastávka u tzv. Painted Rocks. Obrovské žulové kvádry pestrými barvami pomaloval belgický umělec Jean Verame v roce 1987. Od té doby místní obyvatelé barvy stále udržují.


Po silnici s velkolepými výhledy pokračujete až do kaňonu. Zde v datlovém háji poobědváte a projdete se v okolí kaňonu.


Následně se rozloučíte s pohořím Antiatlas a čeká vás přejezd k na pobřeží. Ubytování poblíž pláže Leghzira - jedinečné díky pískovcovému oblouku klenoucím se majestátně přes celou pláž.

Doba chůze: 

1 - 2 hodiny

Doba jízdy: 

4 hodiny

Den 9

MIRLEFT

Dnešní den strávíte podle své libosti. Můžete relaxovat na některé z úžasných okolních pláží, které budete mít jen pro sebe. 

Nebo se přidáte na výlet do blízkého městečka Sidi Ifni, které vás nadchne španělskou koloniální architekturou. 

Doba chůze: 

dle libosti

Doba jízdy: 

není

Den 10

MIRLEFT - MARRÁKEŠ

Dlouhý přejezd přes Agadir do Marrákeše. Cesta vede arganovými háji a v případě zájmu je možné zastavit v některé z místních kooperativ a arganové oleje zakoupit.


Večer můžete navštívit tradiční lázně hammam a ženy se mohou nechat ozdobit hennou..

Doba chůze: 

není

Doba jízdy: 

6 hodin

Den 11

MARRÁKEŠ

Prohlídka staré Marrákeše. Navštívíte nejzajímavější čtvrtě, starobylé paláce, zahrady a tržště/ souky. V řemeslných dílnách vám tradiční řemeslníci představí, jak vznikají jejich překrásná díla.


Zjistíte, jak se vaří tajemná tanjia a rovnou ji budete moct ochutnat.


Zájemci mohou navštívit půvabné zahrady Majorelle.

Doba chůze: 

3 - 6 hodin

Doba jízdy: 

není

Den 12

ODLET - MARRÁKEŠ

Poslední marocký čaj, odjezd na letiště a odlet.


Doba chůze: 

není

Doba jízdy: 

dle místa odletu

bottom of page