DSCF3428.jpg
08%20(4)_edited.jpg

VELKÝ RELAX

V PŘÍRODĚ JIŽNÍHO MAROKA

12 DNÍ

NQXA3435.jpg
04.jpg
IMG_2182.jpg

Chtěli byste si už oddechnout od negativních zpráv a české zimy, ale přijde vám to v současné době složité až takřka nemožné?

Dobrá zpráva – není! Vezmeme vás tam, kde je svět zase v pořádku. Užijete si jedinečnou přírodu, jižní slunce a výborné jídlo. Vše ve společnosti zkušených průvodců, kteří mají skvělé reference a o své klienty se opravdu starají.

Díky výhodným storno podmínkám zbytečně neriskujete.

Zažijete Maroko bez turistických davů stejně jako první cestovatelé. 

V malé skupince je prostor uskutečnit i vaše individuální přání.

Pochutnáte si na skvělé kuchyni a užijete půvabná ubytování.

Vše bylo dokonale připraveno, neexistovala otázka na kterou by Terezka neměla odpověď. Všechny starosti pryč a dokonalý zážitek.

Bohuslav L., Svitavy

Skvělá příprava a dobře promyšlený program zaujme snad každého. Cestování s Terezkou mohu vřele doporučit.

Jana V., Praha

... spousty lidí nadšených z vyprávění...pro mě to bylo opravdu neuvěřitelné co jsme vše stihli a ještě k tomu v jaké pohodě!

Blanka K., Příbram

AKTUÁLNÍ TERMÍNY  A CENY

Title
Cena
Stav
Volná místa
13.2. - 24. 2. 2022
36.400,- Kč
Přihlašování otevřeno
8

Termín je orientační a bude záviset na vhodných letech. Letenka není obsažena v ceně.  Cena letenky podle typu dopravce ca. 6 - 10 tis. Kč.

PROGRAM CESTY

l

06.jpg
06.jpg
press to zoom
06 (2).jpg
06 (2).jpg
press to zoom
1/2

MARRÁKEŠ

Navštívíte paláce i tržiště. V řemeslných dílnách zjistíte, jak vznikají překrásná díla. 

a

01.jpg
01.jpg
press to zoom
DSC01283.JPG
DSC01283.JPG
press to zoom
1/1

PŘÍLET - MARRÁKEŠ

Přesunete se do hotelu poblíž legendárního náměstí Jemaa El Fnaa.  Poprvé si vychutnáte výtečnou marockou kuchyni.

b

05 (2).JPG
05 (2).JPG
press to zoom
IMG_1401.jpg
IMG_1401.jpg
press to zoom
1/1

ÚDOLÍ OURIKA - AIT BEN HADDOU

Emblém jižního Maroka UNESCO kasbu Ait Ben Haddou dnes máte zcela pro sebe. Pořídíte jedinečné fotky bez turistických autobusů na obzoru.

c

IMG_2354.jpg
IMG_2354.jpg
press to zoom
ACS_E0185.JPG
ACS_E0185.JPG
press to zoom
1/1

AIT BEN HADDOU - NKOB

V oáze Draa zjistíte, jak se pěstují místní lahodné datle. Prozkoumáte jedno z nejstarších sídel na řece Draa.

d

IMG_2397.jpg
IMG_2397.jpg
press to zoom
IBUQ8578.jpg
IBUQ8578.jpg
press to zoom
1/1

JEBEL SAGHRO

Pěšky nebo v autě poznáte půvab „měsíční krajiny“ Jebel Saghro.

e

IMG_1165.jpg
IMG_1165.jpg
press to zoom
IMG_1133.jpg
IMG_1133.jpg
press to zoom
1/1

NKOB - MHAMID - ERG CHIGGAGA

Ochutnáte tradiční beduínský pokrm "medfunu". Noc strávíte uprostřed písečných dun a vyzkoušíte jízdu na velbloudech. 


f

Snímek obrazovky (81).png
Snímek obrazovky (81).png
press to zoom
IMG_20170914_075313.jpg
IMG_20170914_075313.jpg
press to zoom
1/1

ERG CHIGGAGA - TAFRAOUTE

Zažijete písečné duny ozářené vycházejícím sluncem. Projedete slavnou cestu původní Rallye Dakar. 

g

IMG_2182.jpg
IMG_2182.jpg
press to zoom
VWLF9423.jpg
VWLF9423.jpg
press to zoom
1/1

ANTIATLAS

Poznáte jedinečnou krajinu Antiatlasu a mandlových hájů, které možná již budou v květu. Navštívíte „Mekku“ berberské kultury.

i

GROB2429.jpg
GROB2429.jpg
press to zoom
FNQQ2955.jpg
FNQQ2955.jpg
press to zoom
1/1

TAFRAOUTE - MIRLEFT

Budete tajit dech nad výhledy cestou přes Antiatlas.  Pořídíte unikátní fotky zapadajícího slunce nad pláží Leghzira. 

j

NQXA3435.jpg
NQXA3435.jpg
press to zoom
ryby.jpg
ryby.jpg
press to zoom
1/1

MIRLEFT

Objevíte unikátní opuštěné pláže a užijte si jedinečné rybí pokrmy.

k

ACS_E0192.JPG
ACS_E0192.JPG
press to zoom
DSC00947.JPG
DSC00947.JPG
press to zoom
1/1

MIRLEFT - MARRÁKEŠ

Na marrákešském náměstí se zaposloucháte do afrických rytmů. Poslední večer si užijete třeba na jedné z příjemných teras.

m

05 (4).jpg
05 (4).jpg
press to zoom
08%20(4)_edited.jpg
08%20(4)_edited.jpg
press to zoom
1/1

MARRÁKEŠ - ODLET

Posledním marockým čajem se rozloučíte s Marokem. Transfer na letiště.

ZAHRNUTÉ SLUŽBY

Je letenka zahrnuta v ceně zájezdu?


Letenka v ceně zájezdu zahrnuta není, ale s jejím zařízením vám samozřejmě pomůžeme.

Zpáteční letenka nyní stojí mezi 6.000 - 12.000 Kč podle dopravce.
Na cestování mám rád pocit volnosti, nemohu o něj přihlášením na organizovaný zájezd přijít?


Momentálně v Maroku kvůli covidu platí stále mnoho omezení, vy je však díky cestování s námi nijak nepocítíte.

Během cesty se snažíme vycházet vstříc i individuálním přání jednotlivých účastníků. Díky malým skupinkám (4-8 cestujících) si to můžeme dovolit.

Budete-li tedy během cesty mít zájem o nějaký specifický zážitek, uděláme maximum, abychom vám ho pomohli zrealizovat.

Ačkoliv máme na každý den připraven zajímavý program, je jen na vás, jestli se zúčastníte všech aktivit. Chcete v klidu posedět s knížkou na terase nebo si sami vychutnat atmosféru místní kavárny? To není problém.

Naše cesty jsou pečlivě promyšlené, zároveň však naplánované tak, abyste měli dostatek prostoru vychutnat si atmosféru daného místa a také si odpočinout.

Styl našeho cestování popsala naše spolucestovatelka Šárka K., Kralupy n. Vltavou

Dokonalý trekový servis nám umožnil skutečně celkové poznání všech tváři Maroka. Nevtiravá celodenní přítomnost průvodců nám umožnila prožít nezávislou dovolenou podle našich představ. Průvodci byli výbornými přáteli, s nimiž se pohodově s humorem spolucestovalo a znali odpovědi na všechny otázky, které nás během cest stále napadaly. Mohli bychom cestovat i bez nich, ale zážitky by byly poloviční. Nepřejete si lepší společníky na své cesty. V Maroku se vám bez znalosti prostředí a jazyka dostane jen průměrných turistických zážitků, které vás budou stát zbytečně moc peněz, nervů i času. O nezávislost a vítr ve vlasech s těmito průvodci nepřicházíte.

Šárka K., Kralupy n. Vltavou

Marrákeš, Vysoký Atlas a jižní Maroko, září 2019
Jací budou ostatní účastníci a co když si s nimi během zájezdu „nesednu“?


Ideální složení skupinky účastníků vám samozřejmě garantovat nemůžeme a jako v každém kolektivu může mezi spolucestujícími dojít k různým nedorozuměním.

Já se ale maximálně snažím, aby ještě před přihlášením měli všichni cestující natolik přesné informace a jasnou představu o průběhu cesty a našich hodnotách, že se na zájezd nakonec přihlásí podobně založení lidé. V naprosté většině to zatím byli velice sympatičtí lidé všech věkových kategorií, které spojoval zájem o cestování a poznávání cizích kultur.

Pokud mám pocit, že by naše cesta někoho mohla vysloveně zklamat a jeho negativní dojmy by mohly narušit náladu ostatním účastníkům, na rovinu mu účast na našem zájezdu nedoporučím.

Pokud si nejste jisti, že organizovaný zájezd je pro vás to pravé, můžete také využít možnost nechat si sestavit zájezd na míru >>
Nemám žádného parťáka/ parťačku na cestu, mohu se přihlásit sám/ sama?


Na rozdíl od mnoha jiných cestovních kanceláří neúčtujeme žádný poplatek navíc, přihlásí-li se účastník sám. Naopak jsme bytostně přesvědčeni, že na cestování je krásná právě také možnost poznávat nové lidi a navazovat přátelství. Sólo cestovatele a cestovatelky na našich cestách proto velmi vítáme.

V žádném případě se nemusíte obávat, že pokud vyrazíte sami, mohli byste na cestě zakusit dlouhou chvíli nebo pocit osamění. Program je navržen tak, abyste měli stále co dělat. Je na vás, nakolik to využijete.

Ubytováni budete ve dvoulůžkovém pokoji (s další účastnicí/ účastníkem stejného pohlaví), případně vám za příplatek rádi zařídíme jednolůžkový pokoj.
Není zajímavější a levnější cestovat do Maroka bez cestovky na vlastní pěst?


Úplně upřímně musím říct, že jsem se v minulosti zúčastnila cyklo-zájezdu s jednou českou cestovkou a pak si řekla, že s cestovkou nikdy víc. Vadilo mi tam mnohé, autoritativním průvodcem počínaje a skutečností, že jsme byli naprosto minimálně v kontaktu s místními obyvateli, konče.

Pak jsem ale sama vyrazila do Maroka a zjistila, že cestování po této zemi na vlastní pěst má také své úskalí. Celý příběh se dočtete zde >>

Cizinec bez znalosti arabštiny nebo alespoň francouzštiny se stává velmi snadnou kořistí ziskuchtivých obchodníků, hoteliérů a průvodců. Ve finále tedy většinou zaplatíte za průměrnou službu mnohem více, než co my platíme za služby na vysoké úrovni.

Mnoho zajímavých míst nelze navštívit jinak než v terénním vozidle. Zapůjčení takového vozidla vás vyjde velice draze a bez znalosti prostředí, bude jeho řízení také velice náročné.

Na venkově lidé hovoří berbersky případně marockým dialektem Darija a bez znalosti těchto jazyků je komunikace s nimi obtížná. Cestovatel na vlastní pěst tedy život v Maroku především pasivně pozoruje a snaží se vydedukovat, co různé věci znamenají. Cesta s námi naopak znamená, že se kdykoliv můžete vyptat na souvislosti fundovaného průvodce.

Všechny naše itineráře jsou pečlivě promyšlené a do jejich přípravy vkládám hodně času. Chci, abyste během vaší cesty poznali rozmanité aspekty marockého života a zároveň se cítili jako na dovolené. Provedení těchto programů ovšem předpokládá naprosto perfektní spolupráci celého mého týmu. S jistotou mohu říct, že na vlastní pěst cestovatel není schopen poznat Maroko ve stejné hloubce a intenzitě jako je tomu na našich cestách.

SHRNUTÍ:

Maroko není nebezpečná země, a můžete ji procestovat na vlastní pěst. Je ale třeba počítat s tím, že vám pravděpodobně unikne mnoho zajímavostí.

Taková cesta se také podobá trochu hře na kočku a myš, kdy se maročtí obchodníci a taxikáři snaží obalamutit turistu, který se ovšem lišácky brání. Prostě taková bojovka, trochu zábava, trochu napětí. To, jak se vám taková dovolená bude líbit, závisí především na tom, jak máte rádi to napětí.

S námi zažijete to nejlepší z Maroka bez stresu a obav. Zároveň se nemusíte bát, že přijdete o autentické zážitky. Naopak budete mít čas a klid vychutnat si je mnohem více.
Dostanu zpět své peníze, pokud zájezd bude zrušen?


Ano, pokud zájezd budeme nuceni zrušit, vrátíme vám obratem peníze zpět.

Vouchery jsme neuplatnili ani na jaře 2020, a to i přes tzv. Lex Voucher, který toto umožňoval.

Zájmy Vás, našich klientů byly pro nás prostě na prvním místě a to i přesto, že nám tak vznikly náaklady, které se nám nikdy nevrátí zpět.
Chtěl bych s vámi zažít Maroko, ale vypsané termíny se mi nehodí.


Pokud se vám vypsané termíny nehodí a jste skupinka alespoň 4 osob, rádi pro vás vypíšeme nový termín>>

Další alternativou je nechat si od nás připravit cestu na míru přesně podle vašich představ>>
Pro koho je tento zájezd vhodný?


Zájezd je vhodný pro všechny aktivní cestovatele, kterým nevadí nechat si udělat Covid test před odletem a cestovat v letadle s rouškou.

Program není náročný a zvládne ho průměrně zdatný jedinec.
Co když budu mít pozitivní COVID test a nebudu moci odcestovat?


Pro tento případ jsme pro vás připravili speciální storno podmínky.

V případě, že budete mít pozitivní výsledek testu a nebudete moc cestu nastoupit, zaplatíte nám storno poplatek pouze ve výši 6 000 Kč.

Také většina leteckých společností nabízí až do odletu možnost přerezervovat letenky na jiný termín.
Jaká je nyní covidová situace v Maroku?


Podrobný popis současné situace naleznete v našem posledním příspěvku na blogu https://www.zazitmaroko.cz/post/maroko-za-casu-korony Počet nově nakažených se dlouhodobě drží na zhruba 4 tis. nových případů/ den v zemi, která má 40 milionů obyvatel. Nákaza se nyní drží v Casablance a velkých městech na pobřeží. Na venkově se nákaza podle všech informací již nešíří.

Je letenka zahrnuta v ceně zájezdu?


Letenka v ceně zájezdu zahrnuta není, ale s jejím zařízením vám samozřejmě pomůžeme.

Zpáteční letenka nyní stojí mezi 6.000 - 12.000 Kč podle dopravce.
Na cestování mám rád pocit volnosti, nemohu o něj přihlášením na organizovaný zájezd přijít?


Momentálně v Maroku kvůli covidu platí stále mnoho omezení, vy je však díky cestování s námi nijak nepocítíte.

Během cesty se snažíme vycházet vstříc i individuálním přání jednotlivých účastníků. Díky malým skupinkám (4-8 cestujících) si to můžeme dovolit.

Budete-li tedy během cesty mít zájem o nějaký specifický zážitek, uděláme maximum, abychom vám ho pomohli zrealizovat.

Ačkoliv máme na každý den připraven zajímavý program, je jen na vás, jestli se zúčastníte všech aktivit. Chcete v klidu posedět s knížkou na terase nebo si sami vychutnat atmosféru místní kavárny? To není problém.

Naše cesty jsou pečlivě promyšlené, zároveň však naplánované tak, abyste měli dostatek prostoru vychutnat si atmosféru daného místa a také si odpočinout.

Styl našeho cestování popsala naše spolucestovatelka Šárka K., Kralupy n. Vltavou

Dokonalý trekový servis nám umožnil skutečně celkové poznání všech tváři Maroka. Nevtiravá celodenní přítomnost průvodců nám umožnila prožít nezávislou dovolenou podle našich představ. Průvodci byli výbornými přáteli, s nimiž se pohodově s humorem spolucestovalo a znali odpovědi na všechny otázky, které nás během cest stále napadaly. Mohli bychom cestovat i bez nich, ale zážitky by byly poloviční. Nepřejete si lepší společníky na své cesty. V Maroku se vám bez znalosti prostředí a jazyka dostane jen průměrných turistických zážitků, které vás budou stát zbytečně moc peněz, nervů i času. O nezávislost a vítr ve vlasech s těmito průvodci nepřicházíte.

Šárka K., Kralupy n. Vltavou

Marrákeš, Vysoký Atlas a jižní Maroko, září 2019
Jací budou ostatní účastníci a co když si s nimi během zájezdu „nesednu“?


Ideální složení skupinky účastníků vám samozřejmě garantovat nemůžeme a jako v každém kolektivu může mezi spolucestujícími dojít k různým nedorozuměním.

Já se ale maximálně snažím, aby ještě před přihlášením měli všichni cestující natolik přesné informace a jasnou představu o průběhu cesty a našich hodnotách, že se na zájezd nakonec přihlásí podobně založení lidé. V naprosté většině to zatím byli velice sympatičtí lidé všech věkových kategorií, které spojoval zájem o cestování a poznávání cizích kultur.

Pokud mám pocit, že by naše cesta někoho mohla vysloveně zklamat a jeho negativní dojmy by mohly narušit náladu ostatním účastníkům, na rovinu mu účast na našem zájezdu nedoporučím.

Pokud si nejste jisti, že organizovaný zájezd je pro vás to pravé, můžete také využít možnost nechat si sestavit zájezd na míru >>
Nemám žádného parťáka/ parťačku na cestu, mohu se přihlásit sám/ sama?


Na rozdíl od mnoha jiných cestovních kanceláří neúčtujeme žádný poplatek navíc, přihlásí-li se účastník sám. Naopak jsme bytostně přesvědčeni, že na cestování je krásná právě také možnost poznávat nové lidi a navazovat přátelství. Sólo cestovatele a cestovatelky na našich cestách proto velmi vítáme.

V žádném případě se nemusíte obávat, že pokud vyrazíte sami, mohli byste na cestě zakusit dlouhou chvíli nebo pocit osamění. Program je navržen tak, abyste měli stále co dělat. Je na vás, nakolik to využijete.

Ubytováni budete ve dvoulůžkovém pokoji (s další účastnicí/ účastníkem stejného pohlaví), případně vám za příplatek rádi zařídíme jednolůžkový pokoj.
Není zajímavější a levnější cestovat do Maroka bez cestovky na vlastní pěst?


Úplně upřímně musím říct, že jsem se v minulosti zúčastnila cyklo-zájezdu s jednou českou cestovkou a pak si řekla, že s cestovkou nikdy víc. Vadilo mi tam mnohé, autoritativním průvodcem počínaje a skutečností, že jsme byli naprosto minimálně v kontaktu s místními obyvateli, konče.

Pak jsem ale sama vyrazila do Maroka a zjistila, že cestování po této zemi na vlastní pěst má také své úskalí. Celý příběh se dočtete zde >>

Cizinec bez znalosti arabštiny nebo alespoň francouzštiny se stává velmi snadnou kořistí ziskuchtivých obchodníků, hoteliérů a průvodců. Ve finále tedy většinou zaplatíte za průměrnou službu mnohem více, než co my platíme za služby na vysoké úrovni.

Mnoho zajímavých míst nelze navštívit jinak než v terénním vozidle. Zapůjčení takového vozidla vás vyjde velice draze a bez znalosti prostředí, bude jeho řízení také velice náročné.

Na venkově lidé hovoří berbersky případně marockým dialektem Darija a bez znalosti těchto jazyků je komunikace s nimi obtížná. Cestovatel na vlastní pěst tedy život v Maroku především pasivně pozoruje a snaží se vydedukovat, co různé věci znamenají. Cesta s námi naopak znamená, že se kdykoliv můžete vyptat na souvislosti fundovaného průvodce.

Všechny naše itineráře jsou pečlivě promyšlené a do jejich přípravy vkládám hodně času. Chci, abyste během vaší cesty poznali rozmanité aspekty marockého života a zároveň se cítili jako na dovolené. Provedení těchto programů ovšem předpokládá naprosto perfektní spolupráci celého mého týmu. S jistotou mohu říct, že na vlastní pěst cestovatel není schopen poznat Maroko ve stejné hloubce a intenzitě jako je tomu na našich cestách.

SHRNUTÍ:

Maroko není nebezpečná země, a můžete ji procestovat na vlastní pěst. Je ale třeba počítat s tím, že vám pravděpodobně unikne mnoho zajímavostí.

Taková cesta se také podobá trochu hře na kočku a myš, kdy se maročtí obchodníci a taxikáři snaží obalamutit turistu, který se ovšem lišácky brání. Prostě taková bojovka, trochu zábava, trochu napětí. To, jak se vám taková dovolená bude líbit, závisí především na tom, jak máte rádi to napětí.

S námi zažijete to nejlepší z Maroka bez stresu a obav. Zároveň se nemusíte bát, že přijdete o autentické zážitky. Naopak budete mít čas a klid vychutnat si je mnohem více.
Dostanu zpět své peníze, pokud zájezd bude zrušen?


Ano, pokud zájezd budeme nuceni zrušit, vrátíme vám obratem peníze zpět.

Vouchery jsme neuplatnili ani na jaře 2020, a to i přes tzv. Lex Voucher, který toto umožňoval.

Zájmy Vás, našich klientů byly pro nás prostě na prvním místě a to i přesto, že nám tak vznikly náaklady, které se nám nikdy nevrátí zpět.
Chtěl bych s vámi zažít Maroko, ale vypsané termíny se mi nehodí.


Pokud se vám vypsané termíny nehodí a jste skupinka alespoň 4 osob, rádi pro vás vypíšeme nový termín>>

Další alternativou je nechat si od nás připravit cestu na míru přesně podle vašich představ>>
Pro koho je tento zájezd vhodný?


Zájezd je vhodný pro všechny aktivní cestovatele, kterým nevadí nechat si udělat Covid test před odletem a cestovat v letadle s rouškou.

Program není náročný a zvládne ho průměrně zdatný jedinec.
Co když budu mít pozitivní COVID test a nebudu moci odcestovat?


Pro tento případ jsme pro vás připravili speciální storno podmínky.

V případě, že budete mít pozitivní výsledek testu a nebudete moc cestu nastoupit, zaplatíte nám storno poplatek pouze ve výši 6 000 Kč.

Také většina leteckých společností nabízí až do odletu možnost přerezervovat letenky na jiný termín.
Jaká je nyní covidová situace v Maroku?


Podrobný popis současné situace naleznete v našem posledním příspěvku na blogu https://www.zazitmaroko.cz/post/maroko-za-casu-korony Počet nově nakažených se dlouhodobě drží na zhruba 4 tis. nových případů/ den v zemi, která má 40 milionů obyvatel. Nákaza se nyní drží v Casablance a velkých městech na pobřeží. Na venkově se nákaza podle všech informací již nešíří.

OTÁZKY A ODPOVĚDI

Je letenka zahrnuta v ceně zájezdu?


Letenka v ceně zájezdu zahrnuta není, ale s jejím zařízením vám samozřejmě pomůžeme.

Zpáteční letenka nyní stojí mezi 6.000 - 12.000 Kč podle dopravce.
Na cestování mám rád pocit volnosti, nemohu o něj přihlášením na organizovaný zájezd přijít?


Momentálně v Maroku kvůli covidu platí stále mnoho omezení, vy je však díky cestování s námi nijak nepocítíte.

Během cesty se snažíme vycházet vstříc i individuálním přání jednotlivých účastníků. Díky malým skupinkám (4-8 cestujících) si to můžeme dovolit.

Budete-li tedy během cesty mít zájem o nějaký specifický zážitek, uděláme maximum, abychom vám ho pomohli zrealizovat.

Ačkoliv máme na každý den připraven zajímavý program, je jen na vás, jestli se zúčastníte všech aktivit. Chcete v klidu posedět s knížkou na terase nebo si sami vychutnat atmosféru místní kavárny? To není problém.

Naše cesty jsou pečlivě promyšlené, zároveň však naplánované tak, abyste měli dostatek prostoru vychutnat si atmosféru daného místa a také si odpočinout.

Styl našeho cestování popsala naše spolucestovatelka Šárka K., Kralupy n. Vltavou

Dokonalý trekový servis nám umožnil skutečně celkové poznání všech tváři Maroka. Nevtiravá celodenní přítomnost průvodců nám umožnila prožít nezávislou dovolenou podle našich představ. Průvodci byli výbornými přáteli, s nimiž se pohodově s humorem spolucestovalo a znali odpovědi na všechny otázky, které nás během cest stále napadaly. Mohli bychom cestovat i bez nich, ale zážitky by byly poloviční. Nepřejete si lepší společníky na své cesty. V Maroku se vám bez znalosti prostředí a jazyka dostane jen průměrných turistických zážitků, které vás budou stát zbytečně moc peněz, nervů i času. O nezávislost a vítr ve vlasech s těmito průvodci nepřicházíte.

Šárka K., Kralupy n. Vltavou

Marrákeš, Vysoký Atlas a jižní Maroko, září 2019
Jací budou ostatní účastníci a co když si s nimi během zájezdu „nesednu“?


Ideální složení skupinky účastníků vám samozřejmě garantovat nemůžeme a jako v každém kolektivu může mezi spolucestujícími dojít k různým nedorozuměním.

Já se ale maximálně snažím, aby ještě před přihlášením měli všichni cestující natolik přesné informace a jasnou představu o průběhu cesty a našich hodnotách, že se na zájezd nakonec přihlásí podobně založení lidé. V naprosté většině to zatím byli velice sympatičtí lidé všech věkových kategorií, které spojoval zájem o cestování a poznávání cizích kultur.

Pokud mám pocit, že by naše cesta někoho mohla vysloveně zklamat a jeho negativní dojmy by mohly narušit náladu ostatním účastníkům, na rovinu mu účast na našem zájezdu nedoporučím.

Pokud si nejste jisti, že organizovaný zájezd je pro vás to pravé, můžete také využít možnost nechat si sestavit zájezd na míru >>
Nemám žádného parťáka/ parťačku na cestu, mohu se přihlásit sám/ sama?


Na rozdíl od mnoha jiných cestovních kanceláří neúčtujeme žádný poplatek navíc, přihlásí-li se účastník sám. Naopak jsme bytostně přesvědčeni, že na cestování je krásná právě také možnost poznávat nové lidi a navazovat přátelství. Sólo cestovatele a cestovatelky na našich cestách proto velmi vítáme.

V žádném případě se nemusíte obávat, že pokud vyrazíte sami, mohli byste na cestě zakusit dlouhou chvíli nebo pocit osamění. Program je navržen tak, abyste měli stále co dělat. Je na vás, nakolik to využijete.

Ubytováni budete ve dvoulůžkovém pokoji (s další účastnicí/ účastníkem stejného pohlaví), případně vám za příplatek rádi zařídíme jednolůžkový pokoj.
Není zajímavější a levnější cestovat do Maroka bez cestovky na vlastní pěst?


Úplně upřímně musím říct, že jsem se v minulosti zúčastnila cyklo-zájezdu s jednou českou cestovkou a pak si řekla, že s cestovkou nikdy víc. Vadilo mi tam mnohé, autoritativním průvodcem počínaje a skutečností, že jsme byli naprosto minimálně v kontaktu s místními obyvateli, konče.

Pak jsem ale sama vyrazila do Maroka a zjistila, že cestování po této zemi na vlastní pěst má také své úskalí. Celý příběh se dočtete zde >>

Cizinec bez znalosti arabštiny nebo alespoň francouzštiny se stává velmi snadnou kořistí ziskuchtivých obchodníků, hoteliérů a průvodců. Ve finále tedy většinou zaplatíte za průměrnou službu mnohem více, než co my platíme za služby na vysoké úrovni.

Mnoho zajímavých míst nelze navštívit jinak než v terénním vozidle. Zapůjčení takového vozidla vás vyjde velice draze a bez znalosti prostředí, bude jeho řízení také velice náročné.

Na venkově lidé hovoří berbersky případně marockým dialektem Darija a bez znalosti těchto jazyků je komunikace s nimi obtížná. Cestovatel na vlastní pěst tedy život v Maroku především pasivně pozoruje a snaží se vydedukovat, co různé věci znamenají. Cesta s námi naopak znamená, že se kdykoliv můžete vyptat na souvislosti fundovaného průvodce.

Všechny naše itineráře jsou pečlivě promyšlené a do jejich přípravy vkládám hodně času. Chci, abyste během vaší cesty poznali rozmanité aspekty marockého života a zároveň se cítili jako na dovolené. Provedení těchto programů ovšem předpokládá naprosto perfektní spolupráci celého mého týmu. S jistotou mohu říct, že na vlastní pěst cestovatel není schopen poznat Maroko ve stejné hloubce a intenzitě jako je tomu na našich cestách.

SHRNUTÍ:

Maroko není nebezpečná země, a můžete ji procestovat na vlastní pěst. Je ale třeba počítat s tím, že vám pravděpodobně unikne mnoho zajímavostí.

Taková cesta se také podobá trochu hře na kočku a myš, kdy se maročtí obchodníci a taxikáři snaží obalamutit turistu, který se ovšem lišácky brání. Prostě taková bojovka, trochu zábava, trochu napětí. To, jak se vám taková dovolená bude líbit, závisí především na tom, jak máte rádi to napětí.

S námi zažijete to nejlepší z Maroka bez stresu a obav. Zároveň se nemusíte bát, že přijdete o autentické zážitky. Naopak budete mít čas a klid vychutnat si je mnohem více.
Dostanu zpět své peníze, pokud zájezd bude zrušen?


Ano, pokud zájezd budeme nuceni zrušit, vrátíme vám obratem peníze zpět.

Vouchery jsme neuplatnili ani na jaře 2020, a to i přes tzv. Lex Voucher, který toto umožňoval.

Zájmy Vás, našich klientů byly pro nás prostě na prvním místě a to i přesto, že nám tak vznikly náaklady, které se nám nikdy nevrátí zpět.
Chtěl bych s vámi zažít Maroko, ale vypsané termíny se mi nehodí.


Pokud se vám vypsané termíny nehodí a jste skupinka alespoň 4 osob, rádi pro vás vypíšeme nový termín>>

Další alternativou je nechat si od nás připravit cestu na míru přesně podle vašich představ>>
Pro koho je tento zájezd vhodný?


Zájezd je vhodný pro všechny aktivní cestovatele, kterým nevadí nechat si udělat Covid test před odletem a cestovat v letadle s rouškou.

Program není náročný a zvládne ho průměrně zdatný jedinec.
Co když budu mít pozitivní COVID test a nebudu moci odcestovat?


Pro tento případ jsme pro vás připravili speciální storno podmínky.

V případě, že budete mít pozitivní výsledek testu a nebudete moc cestu nastoupit, zaplatíte nám storno poplatek pouze ve výši 6 000 Kč.

Také většina leteckých společností nabízí až do odletu možnost přerezervovat letenky na jiný termín.
Jaká je nyní covidová situace v Maroku?


Podrobný popis současné situace naleznete v našem posledním příspěvku na blogu https://www.zazitmaroko.cz/post/maroko-za-casu-korony Počet nově nakažených se dlouhodobě drží na zhruba 4 tis. nových případů/ den v zemi, která má 40 milionů obyvatel. Nákaza se nyní drží v Casablance a velkých městech na pobřeží. Na venkově se nákaza podle všech informací již nešíří.